
Tere tulemast „Kuidas kanda…“ kodulehele!
Minust
Minu nimi on Peeter Rästa. Olen töötanud meesterõivaste disainerina juba kümmekond aastat ning hetkel on minu igapäevatööks Montoni meesterõivaste peadisaineri amet. Kõlab ägedalt? Tegelikult olen siiski tavaline Eesti mees, kes ei pööra ülemäära palju tähelepanu enda välimusele. Küll aga oman teadmisi ja kogemusi selleks, et aidata meestel orienteeruda kirevas moemaailmas ja rõivaäris laiemalt. Kusjuures, ma ei mõtle sugugi moelavade viimaseid trende, vaid pigem praktilisi ja igapäevaseid nõuandeid. Sellest ka kodulehe nimi „Kuidas kanda?“.
Blogist
Tihti küsivad mehed stiilinõu just igapäevaste rõivaste ja aksessuaaride kohta: kuidas valida hästiistuvat ülikonda, kuidas kanda aksessuaare: lipsu, salle, kindaid jm. Seega ei tasu arvata, et olen trendikas moeguru. Sugugi mitte! Olen mees, kes on valinud elukutseks rõivadisaini ja kes on pea pool oma elust õppinud või praktiseerinud moedisaini. Seega olen moevaldkonnas igati pädev, kuid samal ajal kahe jalaga maa peal ning praktilise meelega. Artiklid, mida kirjutan, saavad olema lühikesed ja informatiivsed. Lisan palju pilte ja kui vaja, siis ka illustratsioone. Lisaks tekstile alustan peagi videoblogiga.
Kuna töötan Eesti kõige ägedamas moeettevõttes Baltika, meeste rõivaste peadisainerina, siis kindlasti toon näiteid ka kodumaisest disainist. Võite küsida, miks? Seetõttu, et neid tooteid tunnen ja usaldan ma kõige paremini. Olgu kohe mainitud, et kuigi ma töötan Baltikas, et kujunda Baltika minu arvamusi ja väljaütlemisi. Ehk siis: see blogi ei ole reklaamtekst. Avalikustan vaid minu isiklikke arvamusi ja põhimõtted ega ole kuidagi sponsoreeritud või kallutatud minu tööandja poolt.
Saavutused
Enda senisteks suurimateks saavutusteks meeste rõivaste disaini valdkonnas pean Eestile Olümpiamängude paraadvormide disainimist (Sotši 2014, Rio de Janeiro 2016 ja Pyeongchang 2018). Nii Sotši kui Rio de Janeiro paraadvormid said sooja vastuvõtu osaliseks nii sportlaste kui ka olümpiamängude fännide hulgas. Lisaks − mis saab olla disainerile veel suuremaks tunnustuseks, kui näha inimesi enda disaine kandmas!
Galerii
Rio 2016 – Eesti Olümpiakoondise vormi esitlus Lennusadamas
Foto: Peeter Rästa
Minu isikliku kogemuse põhjal võin julgelt väita, et rõivastumise trendide ja suundade jälgimine on pidev töö. Samas leian, et selleks, et hästi riides käia, ei ole vaja ennast pidevalt moesuundadega kursis hoida. Piisab täiesti põhitõdede teadmisest. Minu arvates on edukate inimeste aeg selleks liiga väärtuslik, et regulaarselt mööda poode ringi jalutada ja rõivaid uudistada. Ka ei ole minu arvates tegelikult meestel vaja sugugi väga suurt garderoobi, et igapäevaselt hästi rõivastuda. Kui natukene maailmas ringi vaadata, kuidas edukad mehed riides käivad, siis võib enda üllatuseks avastada, et nad riietuvad väga lihtsalt ning tihtipeale tundub, et nende garderoob on üsna piiratud. Samas istub nende rõivastus laitmatult ning on pretensioonitu ja seetõttu pakub tihti palju erinevaid kombineerimisvõimalusi.
On ka näiteid edukatest tegelastest, kelle rõivastumine ei ole nii imetlusväärne. Lisan siia GQ meesteajakirja videoklipi, mis on suurepärane näide, kuidas riietusega on võimalik imesid teha.
Aitab naljast, nüüd kodulehe juurde tagasi!
Vaatan esmalt läbi rõivaste ja aksessuaaride tootegrupid, natuke kirjeldan ja räägin neist – kuidas rõivaid valida, kombineerida ja kanda. Kirjutan tuginedes enda teadmistele ning kogemustele.
Esimeseks tootegrupiks olen valinud üllatuslikult T-särgi. Head lugemist!
Peeter Rästa
www.kuidaskanda.ee
[themify_button bgcolor=”black” link=”https://kuidaskanda.ee/kuidas-kanda-t-sarki/”]Loe esimest blogipostitust – Kuidas Kanda T-särki[/themify_button]