Kuidas Kanda T-särki – Soovitused ja Nõuanded Meestele
“Kuidas kanda t-särki?” – see võib tunduda liiga lihtsa küsimusena. Siiski – toon siinkohal näite elust enesest.
Paar aastat tagasi olles järjekordsel tööreisil Pariisis, jalutasime kolleegiga mööda Saint-Honoré tänavat ja külastasime sealseid poode. Honoré on teada-tuntud oma kallite brändipoodide poolest ja just seepärast on seal hea hetketrendidega tutvumas käia.
Ühes üsnagi kallis poes oli uudistamas hulk Aasia päritolu mehi. Üks neist härradest oli endale selga proovinud umbes 600 eurot maksvat T-särki ja vaatas ennast nõutult peeglist. Klienditeenindaja seisis abivalmilt tema kõrval ja ootas, et kuidas saaks klienti aidata. Juhtusime olema üsna lähedal ja kuulsime, kuidas klient küsis müüjalt: „This is just like a T-shirt but how to wear it?“ Ehk siis „See on justkui T-särk, aga kuidas seda kanda?“.
Päris raske oli sellel hetkel tõsiseks jääda. Müts maha teenindaja ees, kes suutis professionaalselt jätkata kliendi teenindamisega. Olgu mainitud, et pärast seda vahejuhtumit on see küsimus ikka ja jälle mulle meelde tulnud ning see pisike seik kauges Pariisi poekeses ajendas mind ka seda blogi kirjutama. „How to wear?“ ehk „Kuidas kanda?“. Seega küsimus, kuidas kanda T-särki, on täiesti õigustatud küsimus.
Toon välja mõned võimalused ja piltlikud näited meestele, kuidas T-särki kanda ja kombineerida olemasoleva garderoobiga.
- T-särk ja ülikond. Ülikond ja T-särk – see võib tunduda nii mõnelegi mehele kui midagi ebaloomulikku ja sobimatut. Pean mainima, et minu arvates võib tänapäeval T-särki ülikonnaga täiesti edukalt kombineerida. Loomulikult, T-särgil ja T-särgil on ka vahe sees ja igasugune särk ülikonnaga kokku kohe kindlasti ei sobi. Milline T-särk ülikonna alla siis sobib? Soovitavalt võiks sellel juhul särk olla pigem ühevärviline ja ilma eriliste printideta. Kindlasti tuleb arvestada ka konkreetset olukorda – igapäevaselt tööl ja vabal ajal T-särk kombineeritud ülikonnaga on täiesti sobilik. Samas piduliku galaõhtu või pulma puhul tuleks juba veidi rohkem enda rõivastus läbi mõelda ja kindlasti arvestada ka etiketiga.
Foto: Peeter Rästa
- T-särk ja pintsak. See kombinatsioon tundub juba üsna tavaline, ent siingi kehtib sama reegel nagu ülikonna juures. Kui tegemist ei ole just Rock and Roll’i üritusega, siis võiks T-särk jääda pigem tagasihoidlikuma disainiga ehk soovitavalt ühevärviliseks.
Foto: Peeter Rästa
- T-särk ja kardigan. Kardigani ehk siis luku/nööbi kinnisega kampsuni või dressipluusi alla võib panna peaaegu ükskõik millise T-särgi. Kõik oleneb sellest, kas taotled igapäevasemat või erilisemat välimust.
Foto: Peeter Rästa
- T-särk ja vest. Selle koosluse on küll Ott Lepland juba tuntuks kandnud. Samas, ikka ja jälle rõhutan, et ka selle komplekti juures kehtib reegel – vähem on rohkem ehk lihtne T-särk vestiga kandes on kordades ägedam, kui kirju T-särk. Seda vähemalt minu arvates.
Foto: Peeter Rästa
- T-särk ja lühikesed püksid. Siin on väga raske mööda panna. Iseasi, kui just väga kirjud lühikesed püksid hullumeelse prindiga T-särgiga kombineerida. Aga samas, kui sa tunned ennast nii hästi, siis pane kirjud kingad ka veel jalga ja sära! Mina isiklikult sellist komplekti ei soovita, aga kui see kandja päeva ilusaks teeb, siis miks ka mitte!
Mõned mõtted veel T-särgi kandmise kohta:
- Ostes endale T-särk, ole kindel, et ostad õiges suuruses särgi. T-särk ei tohiks olla liiga kitsas ega ka liiga lohvakas (kui see ei ole just moekohane või taotluslik). Siinkohal soovitan taas proovikabiini minna vähemalt kahe erineva suurusega.
- O-kaelus või V-kaelus? O-kaelust on lihtsam teiste esemetega kombineerida ja see mudel sobib enamus meestele. Sportlikuma kehatüübiga meestele sobib aga ka suurepäraselt V-kaelusega särk. Minu soovituseks on mitte kanda väga sügavat V-kaelust, kuna see ei näe väga hea välja ühegi kehatüübiga mehe seljas.
- T-särgi varrukad ei tohiks olla liiga pikad ega ka liiga laiad. Seda väga lihtsal põhjusel: pikad ja avarad varrukad jätavad kandjast kõhetu mulje. Liiga lühikesed varrukad jätavad mulje, et T-särk on liiga väike.
- Pikkuselt peaks T-särk kindlasti katma püksirihma ja soovitavalt ei tohiks käte üles tõstmisel kõht paljastuda.
- T-särk, mis on õhukesest ja läbikumavast materjalist, on mõeldud pigem teiste riiete all kandmiseks. Näiteks sobib selline T-särk suurepärasel triiksärgi all kandmiseks. Sellist T-särki ei tohiks eraldi kanda, kuna tegemist on pigem pesuga.
- T-särgid, mis on mõeldud sportimiseks, peaksid ka jääma vaid sportimiseks. Ma ei soovita neid kanda vabal ajal ja eriti kohatu on neid kombineerida näiteks teksade ja kingadega.
- Kui rääkida värvist, siis mina isiklikult eelistan tumedaid ühevärvilisi, peene mustriga või kerge struktuuriga kangaid. Valge T-särk sobib minu arvates pigem saledamatele meestele. Must, tumesinine või tumehall seevastu sobivad peaaegu kõikidele kehatüüpidele ja on kandmiseks vähem pretensioonikad.
- Mõtle, kas T-särk on midagi, mis sobib sinu kehatüübile või toetab sinu isiklikku stiili. Olgem ausad, T-särk sobib siiski pigem atleetlikuma kehatüübiga meestele. Peenikeste kätega ja veidi kõhukamale kehatüübile sobib tunduvalt paremini triiksärk.
- Kanna T-särki vaid siis, kui see on kohane ja sobib keskkonda. Järgi etiketti – seda eriti vastuvõttude, pulmade ja muude ametlikumate sündmuste puhul.
Kokkuvõtteks: kui oled leidnud enda jaoks hästi istuva T-särgi, siis on võimalik seda kanda ning kombineerida paljude erinevate rõivastega.
Kui leiad, et T-särk ei ole siiski sinu kehatüübi või riietusstiili jaoks õige rõivaese, siis soovitus on kanda pigem polosärki.