Kuidas Kanda Salli – Viis Lihtsat Salli Kandmise Võimalust
Sall on pealtnäha tavaline ja igapäevane ese meie garderoobis. Seda eriti just sügisel ja talvel. Mitmed rõivabrändid pakuvad salle meestele ka kevad-suviseks perioodiks. Erinevalt Lõuna-Euroopast on meie kliimas salli kandmine kevadel täiesti praktiline vajadus, kuid suvise sallikandmise osas saab igaüks ise otsustada, kas see sobib tema stiiliga või mitte. Toon siinkohal välja 5 lihtsat ja funktsionaalset võimalust, kuidas kanda salli.
- Esimene versioon on üks enam levinumaid võimalusi salli kandmiseks. Sall volditakse pooleks ja moodustunud aasast tõmmatakse salli otsad läbi. Kiire ja tõhus. Kael on korralikult kaitstud. Sobib keskmise pikkuse ja pikemate sallide sidumiseks. Sellist salli kandmist nimetatakse “Pariisi sõlmeks”.
Foto: Peeter Rästa
- Teine võimalus on samuti väga lihtne. Sall seotakse üks või kaks kord ümber kaela (oleneb salli pikkusest) ja otsad jäetakse rippuma või pannakse rinnale risti, et kaitsta rinna ülemist osa külma eest.
Foto: Peeter Rästa
- Kolmanda võimalusena toon välja põhimõtteliselt eelmise versiooni, mida on täiendatud sõlmega, et salli otsi veel paremini fikseerida.
- Neljas salli kandmise meetod on neist variantidest kõige lihtsam. Eriti sobib see lühematele sallidele ja formaalsemateks puhkudeks. NB! Selline salli kandmine kaitseb kaela ja rindkere kõige vähem. Lisa kaitse saamiseks on võimalus salli otsad rinnale risti panna ja pintsaku või üleriide hõlmadega fikseerida.
Foto: Peeter Rästa
- Viies meetod sarnaneb eelmisele variandile, aga vajab pikemat salli. Sall volditakse keskelt pooleks ja kantakse rinnal risti. Sall fikseeritakse pintsaku või jaki hõlmadega.
Kokkuvõtteks võib öelda, et salli on võimalik väga mitmeti kanda. Millist meetodit valida, see oleneb juba kandja maitsest ja ka salli pikkusest ja laiusest. Loomulikult võib salli kandes ühelt salli “sõlmelt” teisele üle minna sujuvalt juba vastavalt vajadusele.
Galerii
Näiteid salli kandmisest
Foto: Peeter Rästa