Kuidas Kanda Lipsu – Kaks Lipsusõlme, Mida Peaks Oskama Iga Mees
Mulle tundub, et lipsukandmine on viimasel ajal pisut muutunud. Kui varem oli väga oluline, et särgi krae, lipsu laius ja sõlme suurus olid omavahel konkreetselt seotud, siis nüüd tundub, et sellele ei pöörata enam nii suurt tähelepanu. Küll aga ei tohiks lipsusõlm jääda särgikrae alla peitu. Samas – kuna lipsud on aja jooksul muutunud kitsamaks, siis seda ei tohiks naljalt juhtuda. Seejuures on üsna levinud olukord, kus lipsusõlm on nii kitsas ja krae on nii ära lõigatud servadega, et krae kand jääb lipsu sõlme kõrvalt paistma. Seega – millise lipsusõlme kandja valib, sõltub põhiliselt kandja isiklikust maitsest.
Toon siinkohal välja kaks põhilist ja enamlevinud lipsusõlme:
- Double (full) Windsor – see lipsusõlm sobib pigem laiemale lipsule ja jääb kindlasti suurem, kui teine lipsusõlme variant.
- Half–Windsor – sõlm sobib pigem kitsamale lipsule, lipsusõlm jääb väiksem ja modernsem.
Kui lipsu sõlmimine on selge, siis järgmine, isegi keerulisem osa, on saada õige lipsu pikkus. Selleks tuleb mõned korrad lipsusõlm lahti harutada ja uuesti siduda. Ideaalis peaks lips ulatuma püksirihmani. Hea uudis on see, et lipsusõlme ei ole vaja iga kord uuesti siduda. Kui võtad ettevaatlikult lipsu kaelast, siis saad seda sama sõlme ka järgmistel kordadel kasutada.
Galerii
Foto: Peeter Rästa